Стрітення Господнє.
15 лютого – одне з 12 головних (двунадесятых) свят Православної Церкви – Стрітення Господнє. Цього дня – сороковий день після Різдва Христового – Пресвята Богородиця, наслідуючи старозавітній закон, принесла немовля Ісуса в Єрусалимський храм, щоб посвятити Його Богові.
Як сталося Стрітення?
У храмі Немовля Ісуса зустрів праведний старець Симеон- один з найосвідченних людей свого часу. За переказами, він був одним з сімдесяти перекладачів П`ятикнижжя з єврейської на грецьку мову. Коли праведний Симеон перекладав книгу пророка Ісаї, він дійшов до слів: “Це Діва в череві прийме і народить Сина” – і засумнівався: хіба діва може народити? Він хотів вже вставити замість слова “Діва” слово “дружина”, як раптом йому явився ангел і, утримавши за руку, сказав, що Симеон не помре, поки не побачить виконання пророцтва.
Богоприімець Симеон узяв Богонемовля на руки, і, благословивши Його, пророкував про Спасителя: “Нині відпускаєш раба Твого, Владико, по слову Твоєму з миром: так, як бачили очі мої спасіння Твоє, що Ти приготовив перед лицем усіх людей : світло в одкровення народам, і в славу людей Твоїх Ізраїля”.
Цими словами Симеон з радістю говорить: “тепер Ти, Владико, відпускаєш мене, раба Твого (з цього життя в інше), по слову Твоєму (згідно Твоєї обіцянки), з миром (спокійно), тому що очі мої побачили той порятунок, який Ти приготував для усіх людей”.
Пресвятій Діві праведний Симеон передбачив майбутнє Христа і Її страждання у Хреста Сина : “Це лежить Цей на падіння і на піднесення багатьох в Ізраїлі і в сперечання, і Тобі Самій зброя пройде душу, та відкриються роздуми багатьох сердець” (Лк. 2, 35).
Тут же, в храмі, була благочестива вдова Ганна пророчеця, вісімдесяти чотирьох років, що служила Богові постом і молитвою день і ніч. І вона упізнала Спасителя і славила Господа, і говорила про Нього всім в Єрусалимі.
Що означає слово Стрітення?
Слов’янське слово “стрітення” переводиться як “зустріч”: зустріч людства, в особі старця Симеона, з Богом.
Піснеспіви Стрітення
Тропарь Сретения Господня
Радуйся, Благодатная Богородице Дево, / из Тебе бо возсия Солнце Правды — Христос, Бог наш, / просвещаяй сущия во тьме. / Веселися и ты, старче праведный, / приемый во объятия Свободителя душ наших, / дарующаго нам воскресение.
Радуйся, благодатная Богородица Дева, / ибо из Тебя воссияло Солнце правды, Христос Бог наш, / просвещающий находящихся во тьме. / Веселись и ты, старец праведный, / принявший во объятия Освободителя душ наших, / дарующего нам воскресение.
Кондак Сретения Господня
Утробу Девичу освятивый Рождеством Твоим / и руце Симеоне благословивый, / якоже подобаше, предварив, / и ныне спасл еси нас, Христе Боже, / но умири во бранех жительство / и укрепи люди, ихже возлюбил еси, Едине Человеколюбче.
Утробу Девичью освятивший Рождением Твоим, / и руки Симеона благословивший, / заранее, как надлежало, / и ныне Ты спас нас, Христе Боже. / Но огради миром среди войн народ Твой / и укрепи тех, кого* Ты возлюбил, / Единый Человеколюбец.
Величание Сретения
Величаем Тя, Живодавче Христе, и чтем Пречистую Матерь Твою, Еюже по закону ныне принеслся еси в храм Господень.
«Со Сретением я вас поздравляю»
Со Сретением я вас поздравляю,
И встретить Господа, конечно, пожелаю!
И чтобы встреча растянулась на года,
Пусть рядом с вами будет Бог всегда!
В душе и сердце сохраните вы
Свои надежды и свои мечты,
А с Богом рядом в жизни все возможно,
Желаю вам исполнить все что можно!
«Настало Сретение Господне»
Настало Сретение Господне,
Так пусть же вас Иисус хранит,
Вчера, и завтра, и сегодня
Господь нам эту жизнь дарит.
Творить добро я вам желаю,
И сеять радость на земле!
От всей души вас поздравляю,
Не оставайтесь в стороне!
«Сретение Господне у дверей»
Сегодня праздник, и колокола церквей
Вновь отзовутся нежным перезвоном.
Ведь Сретение Господне у дверей,
Пусть будет счастье истинным законом!
Я вам хочу сегодня пожелать,
Чтоб сирым и убогим помогали,
Родных любить и старших уважать –
И отведет Господь от вас печали!